V četrtek popoldan, 20. 6. 2024, je bilo v Šentvidu praznično. Z deklamacijami, petjem, plesom in igranjem smo se poklonili naši domovini in se hkrati poslovili od petošolcev, ki odhajajo v jeseni na matično šolo. Povedali smo jim, da smo ponosni na vse, kar so dosegli, in da smo prepričani, da bodo tudi na centralni šoli uspešni in srečni. Naj ne pozabijo, da so spremembe priložnosti za rast in nova prijateljstva. Naj imajo vedno pogum in radovednost, ki sta jih spremljala do sedaj, in naj ne pozabijo, da so vedno dobrodošli pri nas. Zaželeli smo jim srečno na njihovi poti in naj jih spremljajo lepi spomini na našo podružnico! V zahvalo učiteljicam, so nam podarili lastnoročno izdelane metulje. Najstarejši vrtčevski otroci so prav tako pomahali v slovo vrtcu, saj bodo jeseni korajžno zakorakali v prvi razred.

Ker se pa nismo poslovili samo od petošolcev, ampak tudi od dveh sodelavk, ki odhajata v zasluženi pokoj, jima je pevski zbor pod mentorstvom zborovodkinje Petre Mauko zapel pesem napisano posebej za njiju. Učiteljici Ivica Rošer in Marta Koprivc sta se kot mis penzionistki sprehodili po modni pisti. Zadnja generacija učencev, ki sta jih poučevali, sta jima namenili koš izvirnih misli. V imenu zaposlenih sem besede zahvale ob slovesu povedala Vesna Drofenik Jerič, v imenu staršev pa je imela govor ga. Mateja Platovšek. Učiteljici sta od ganjenosti ostali brez besed. Mi pa dodajamo, da naj bo njuna upokojitev polna zasluženega počitka, sprostitve in novih pustolovščin. In naj nikoli ne pozabita, da imata v nas vedno podporo in prijatelje, saj sta v naših srcih zapisani za vedno.