SPLOŠNO

»Otroški smeh je najlepše,

kar se nam lahko zgodi.«

(Sigmund Freud)

»V vseh nas mora biti otrok, ki verjame v čudeže.

Za otroke so čudeži preproste reči.

Vsak dan je čudežen – nepojasnjen, poživljajoč, vedno nov.«

(Karel Goldman)

Svetovalna služba v šoli pomaga in sodeluje z osnovnim namenom, da bi bili vsi posamezni udeleženci v šoli kot celota čim bolj uspešni.

Svetovalna služba tako opravlja interdisciplinarno zasnovano strokovno delo. Naša temeljna naloga je, da se na podlagi svojega posebnega strokovnega znanja prek svetovalnega odnosa in na strokovno avtonomni način, vključimo v kompleksno reševanje pedagoških, psiholoških in socialnih vprašanj vzgojno-izobraževalnega dela šole s tem, da pomagamo in sodelujemo z vsemi udeleženci v šoli in po potrebi tudi z ustreznimi zunanjimi ustanovami.

Šolsko svetovalno službo sestavljajo pedagoginje Greta Stiplošek Pajk, Tatjana Košak in Tina Dragovan, socialna delavka Mojca Pevec, logopedinja Aljoša Vodeb ter psihologinja Jerneja Kocman.

To sem jaz

Kaj lahko naredim, da mi bo lažje?