EKOŠOLA

Program Ekošola je mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju med otroki, učenci in dijaki skozi njihov vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše. Vsako leto najuspešnejšim šolam podeljujejo mednarodna priznanja – zelene zastave. To je tudi edino javno in mednarodno priznanje slovenskim šolam za okoljevarstveno delovanje, skladno z mednarodnimi kriteriji FEE (Foundation for Environmental Education).

Tudi v letošnjem šolskem letu se bomo trudili izpeljati vseh sedem korakov skladno z metodologijo programa Ekošole, da obdržimo mednarodno priznanje – ekozastavo. Tako bomo v letošnjem šolskem letu:

❖ sodelovali v vsaj treh projektih, ki jih razpisuje program Ekošola,

❖ organizirali ozaveščevalne in zbiralne akcije,

❖ objavljali prispevke na spletni strani in v lokalnih medijih,

❖ ločevali odpadke na šoli,

❖ varčevali z električno energijo in vodo,

❖ sodelovali pri eko bralni znački,

❖ nadaljevali s projektom Šolski ekovrt.

Projekt na centralni šoli koordinirajo Davorina Krajnčan Pur, Maja Krmpotić, Polona Štante, Marija Kuraj in Marjeta Dečman Iglič.