(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Minuli konec tedna so se igralci in igralke Košarkaškega kluba Jelša udeležili štiridnevnega velikonočnega turnirja Future Stars v Brnu na Češkem. Na mednarodnem košarkarskem turnirju so ekipa deklic U14 ter ekipi dečkov U14 in U16 odigrali več tekem v številnih športnih dvoranah.

Na turnirju, ki je potekal med 17. in 20. aprilom 2025, so sodelovale ekipe s Češke, Slovaške, Poljske, Belgije, Nemčije, Švedske, Romunije, Madžarske, Avstrije in Slovenije.

Za ekipo deklet U14 so nastopile Nina Kidrič, Zala Strašek, Maša Zorin, Iva Čakš, Petra Mlaker, Vita Iglič, Anali Prah, Vita Grmek Gobec in Pika Vouk Štefe. Odigrale so 5 tekem in si v svoji skupini pod vodstvom trenerke Pije Šilec priborile odlično 3. mesto.

U14-P

Ekipo dečkov U14 so predstavljali Tim Sovinc, Maks Jančič, Filip Jug, Jernej Zdolšek, Luka Amon, Jurij Ipavec, Blaž Šramel, Marcel Tacer, Lan Ogrizek, Jure Šprajc, Gašper Pajk in Tim Fidler Rešeta. Odigrali so šest tekem in si pod vodstvom trenerke Katarine Rumpf v svoji skupini priborili odlično 4. mesto.

U14-FANTJE

Igralci ekipe dečkov U16 so bili Tevž Žnider, Lan Sambolič, Jan Debelak, Tine Izda, Ben Košič, Nik Fidler Rešeta, Brin Grmek Gobec, Nejc Šale, Žan Štancer, Tim Sovinc, Maks Jančič in Urh Murko. Odigrali so pet tekem in si pod vodstvom trenerke Katarine Rumpf v svoji skupini priborili odlično 3. mesto.

U16-F

So zmage in porazi. Na eni strani borbenost, zbranost, fair play, občasno pa s čustvi priteče kakšna solza zaradi igre, ki je tukaj nismo vajeni igrati. A vse skupaj vodi v uspeh in napredek ekip: strast do košarke, povezanost, ekipni duh in odlično vodenje trenerk. Nepozabna doživetja, nova prijateljstva in izkušnje so tiste največje zmage v srcih in glavah naših izvrstnih košarkarjev in košarkašic.

Za velike in male zmage vsem članom Košarkarskega kluba Jelša iskreno čestitamo!

Orodna vrstica za dostopnost