Obiskali so nas policist in člana SPV-ja. Učenci prvega in drugega razreda so obnovili znanja o vidljivosti v prometu in katere pripomočke morajo uporabljati ter kdaj. Člana SPV-ja sta učencem nadela rumene rutice in kresničke, ki smo jih navezali na šolske torbe. Rutice smo že uporabili na našem športnem dnevu, ko smo imeli pohod po bližnjih gričih.

Učenci POŠ Sveti Štefan smo se odpravili na pohod po obronkih gričev nad Svetim Štefanom, ki nudijo lep razgled na dolino Ločnice s pogledom do Pohorja in Boča. S Predel smo se razgledovali skoraj po celotni pokrajini KS Sveti Štefan. Dan je bil lep in pravi, da smo lahko sveži zrak dihali s polnimi pljuči, da je bila razigranost na prostranih travnikih tista, ki je nudila zardela lica in vesel nasmeh. Vso dogajanje na poti so  popestrile pripovedi Žusemskih legend, ki so se dogajale prav na teh krajih. Vrnitev v šolo je pomenila prijetno utrujenost, ki smo jo zaključili s sproščeno igro na šolskem dvorišču in igralih. Takšni dnevi povezujejo šolarje in nudijo razigranost ter brezskrbnost celega dne.