V tem mesecu smo izvedli veliko aktivnosti povezanih z branjem. Prvošolci smo povabili starše, da so nam zjutraj v jutranjem krogu prebrali pravljico; brali smo pod drevesom; brali smo pri pravljičnem krožku, beležili smo, koliko nam berejo doma starši in dobili slikanico v dar ob začetku bralne značke. Knjižničarka ga. Monika nam je prebrala pravljico Tiho, tukaj beremo. Tudi čas pred poukom smo izkoristili za branje.

Drugošolci smo zaigrali pravljico z lutkami, tretješolci smo z branjem ustvarjali drevo knjig ter tako rastli v razgledanosti; četrtošolci smo uživali v branju v bralnem kotičku, petošolci pa smo ustvarili knjižne junake. Seveda vsak razred posamezno ustvarja bralni vlak.

Z BRANJEM TAKO GOTOVO RASTEMO.