V četrtek, 6.6.2024, smo se z vlakom odpravili na ekskurzijo v Tehnopark Celje.

Potovanje z vlakom je že samo po sebi predstavljalo vznemirljivo izkušnjo za naše učence, ki so uživali v opazovanju pokrajine in druženju s sošolci. Ob prihodu v tehnološki park nas je pričakalo prijazno osebje, ki nas je popeljalo skozi različne faze razvoja najnovejših tehnologij. Učenci so imeli priložnost spoznati številne inovativne projekte in se preizkusiti v različnih ciljno naravnanih aktivnostih. Tako so spoznali delovanje vrtljivih koles, sodobnih robotov, svet iluzij, planetarij in se preizkusili v ločevanju odpadkov, nakupovanju v mini marketu, oblikovanju velikih milnih mehurčkov in še mnogo drugega.

Ob koncu obiska smo se vsi strinjali, da je bil to izjemno zabaven in hkrati poučen izlet.

Meni je bilo najbolj všeč, ko smo si nadeli 3D očala in hodili po vrhu stolpnic. (Lina Beg)

Zelo zabavno je bilo, najbolj mi je pa bil všeč sladoled. (Nik Derčaj)

Nisem si mislil, da lahko roboti počnejo tako veliko stvari. To mi je bilo res zanimivo. (Alex Beg)

Jaz sem si najbolj zapomnil mize s pladnjem, tam smo lahko postregli svojo glavo. No, vsaj izgledalo je tako. (Tian Burja)