Učenci 5. in 6. razreda, ki obiskujejo Angleški klub, so pridno nadaljevali tradicijo in se že tretje leto udeležili Evropske vasi v Celju. Mlajši učenci so skupaj z mentoricami Ireno Potočnik, Tjašo Vrbek, Katjo Bezjak, Monjo Šalamon in Martino Krašovic skozi celo leto spoznavali Nemčijo in ustvarjali njene risane junake, spoznavali nemške pasme psov, nemške znamke avtomobilov, nemško narodno nošo, keramiko, glasbo ter kulinariko. Nastali so čudoviti in zabavni izdelki, ki so krasili našo stojnico na Evropski vasi.

Kljub slabemu vremenu smo se v sredo, 8. 5. 2024, s šolskim kombijem in z vlakom, odpravili v Celje. Nekaj učencev, se je z učiteljico Martino Krašovic, udeležilo uvodnega programa v Celjskem domu in si ogledali zanimivo predstavo Društva za boljši svet o tem, kako pomembno se je opravičiti in zahvaliti. Nato pa je sledilo raziskovanje Evropske vasi in predstavljanje Šmarske stojnice. Podarili smo ogromno magnetkov Pipi in Melkijad ter ponudili nemške preste in schwardsvaldske rezine, ki so šle prav vsem obiskovalcem naše stojnice zelo v slast. Nija in Mila sta se predstavili v nemški narodni noši in se v  fotokotičku fotografirali z mimoidočimi. Kot vsako leto smo se na velikem odru tudi letos predstavili s pevsko in plesno točko. Mila in Nija sta zapeli pesem Satellite, nemške pevke Lene, ki je leta 2010 zmagala na Evroviziji. Lana, Zoja, Hana, Maša, Neža , Anaja, Julija in Vita pa so pesem pospremile z izvirnim plesom. Učenci so našo šolo odlično predstavljali in pokazali, da so dobri sogovorniki.