Slovenija je edinstvena iz mnogih pogledov. Še posebej je vredno občudovati vrstno pestrost, ki je v Sloveniji izjemna. V letošnjem šolskem letu smo v sklopu Proteusovega tekmovanja iz znanja biologije spoznavali vlažne travnike, ki so pomembni za preživetje mnogih ptic selivk ter mesto uspevanja edinstvenih rastlinskih vrst. Učenci so v sklopu priprav spoznavali pomen mokrotnih travnikov za obstoj živih bitij in pomen za človeka ter možnosti ohranjanja vlažnih travnikov.

Svoje znanje so merili na šolskem ravni s 3740 učenk in učencev iz 368 šol. Na šolskem tekmovanju so dosegli 11 bronastih priznanj. Učenke Julija Gobec, Ajda Pevec in Maja Drame, so se uvrstile na državno raven tekmovanja, kjer sta Maja Drame in Ajda Pevec  prejeli srebrno Proteusovo priznanje iz znanja biologije.

Iskrene čestitke učenkam in učencem za izkazano znanje. Naj pridobljeno znanje pripomore k odgovornemu ravnanju z naravo in prispeva k ohranjanju redkih, a edinstvenih kotičkov neokrnjene narave Slovenije.