V četrtek, 5. oktobra, ob zaključku Tedna otroka in Nacionalnega meseca skupnega branja, smo za naše prvošolce v šolski knjižnici pripravili prav posebno bralno doživetje. Srečali so se namreč z našo nekdanjo knjižničarko Tanjo Jurjec, ki jih je z doživetim pripovedovanjem popeljala v pravljični svet. Najprej so skupaj s sivim in rjavim miškom potovali do bleščeče zvezde želja, nato pa spoznali še plemenitega viteza, ki je namesto z mečem zmaja ukrotil s knjigo in branjem.

Spoznali so, da je v knjigi moč, in za popotnico v svet branja prejeli darilno slikanico Društva Bralna značka Hiša selivka, avtorja Marka Kravosa in ilustratorke Erike Cunja.