»Nekateri življenje primerjajo z vožnjo: v avtomobilu je spredaj veliko vetrobransko steklo, na njem pa zrcalo. Zrcalo pomaga videti, kaj je za nami. A je manjše od vetrobranskega stekla: ker je tisto, kar smo pustili za sabo, manj pomembno od prihodnosti, proti kateri gremo.

V življenju sta potrebna jasen cilj in vizija. Razmišljanje o prihodnosti. Kar pa ne pomeni, da pozabimo na preteklost. Ta je pomembna in nas je pripeljala do točke, na kateri smo danes. Modrost je ceniti jo in se učiti iz nje, ne pa ostati ujet v njej. Modrost je iti naprej.«  (K. M. Lešnik: Nekaj ti želim povedati)

Veselimo se naših skupnih nadaljnjih korakov.

Spoštovani starši in skrbniki!

Gremo torej skupaj naprej … najprej pa zaključimo šolsko leto 2022/23.

V petek, 23. 6. 2023, bomo zadnji šolski dan pričeli kot običajno – s prvo šolsko uro in malico v prvem odmoru za vse učence.

Ob 9.30 bomo v športni dvorani šole prisotni na slavnosti prireditvi ob rojstnem dnevu Slovenije – dnevu državnosti.

Čas bo tudi, da lanski prejemniki ključa, 9. a, to pomembno poslanstvo predajo naprej … najuspešnejšemu osmemu razredu.

Na skupni prireditvi bomo slovesno podelili najvišja priznanja za dosežke na državnem nivoju, v matičnih razredih pa nas bodo čakala še spričevala in pohvale razrednika.

3, 2, 1 in … še zadnjič bo zazvonil šolski zvonec. Po končani 5. uri bomo odjadrali poletju naproti.

Šolski avtobusi bodo odpeljali v vse smeri ob 13.00.

Tako, pa bomo do vrha in še čez napolnili koš, na katerem piše Šolsko leto 2022/23

Ravnatelj Mitja Šket