Na pustni torek so v zibiško šolo namesto otrok iz vrtca Zibika, učencev, vzgojiteljic in učiteljic prišle nasmejane in razigrane maškare. Po druženju, zabavi in slastnih krofih, smo se maškare podale na pot po Zibiki. S petjem, plesom in vriskanjem smo odganjali zimo ter obiskale bližnje domačije, trgovino in gasilski dom v Zibiki. Pot nas je vodila tudi do kmetije Stipčič, kjer nas je pričakal muzikant. Ob zvokih harmonike smo lažje zaplesali. Gospodinja Jerneja je za nas pripravila sladkarije in slastne krofe.

Nekoliko utrujeni smo pot nadaljevali do Šramlnov, kjer smo se še malo poveselili in počasi odpravili nazaj v šolo. Pustno povorko smo zaključili pred vrati naše šolske kuharice, kjer smo ji s plesom in petjem pričarali pustno vzdušje.

Veseli smo, da smo lahko letos ponovno pustovali in s povorko odganjali zimo.