Tokrat so učenci in učenke 2. b razreda in drugošolci iz Šentvida doživeli nepozaben kulturni dan v naši občini – obiskali smo znamenit srednjeveški trg Lemberg. Skozi zgodovino Lemberga nas je popeljala domačinka Slavica Lorenčak. Izvedeli smo, kakšno veljavo so nekoč imele sodne pravice, kako so ob sramotilnem stebru prestajali kazni, kakšna je bila ječa in kako je izgledal sodniški meč. V muzeju na Rotovžu smo si ogledali razstavo z redkimi ohranjenimi ostanki raznih obrti in sodstva. Ker so bili najbolj znani obrtniki prav lončarji, so otroci izdelali vsak svoj glineni izdelek v prostorih stare šole. Skozi lončarsko delavnico so otroke vodile ‘grajske gospodične’.  Za konec smo se povzpeli še do cerkvice sv. Pankracija in sprehod zaključili mimo Motokros centra.