Obisk vasice Olimje je bil za drugošolce Šentvida, Kristan Vrha in 2. b oddelka centralne šole zagotovo eno lepših doživetij. V četrtek, 2. junija, smo se v toplem sončnem jutru z avtobusom odpeljali v Olimje in najprej pod krošnjami dreves zaužili malico. Vodenje skozi minoritski samostan z eno najstarejših lekarn v Evropi je prevzel pater, kateremu so otroci prisluhnili z velikim zanimanjem. Skozi anekdote nas je popeljal v čas prelepega dvorca, predstavil delo patrov danes in staro lekarno. Sprehodili smo se skozi dišeč botanični vrt zdravilnih zelišč. Nato smo se povzpeli na Jelenov greben, kjer nas je že ob vstopu pozdravila čreda jelenov in košut. Ob gospodarjevem klicu ‘Pikaaa’ so skupaj z mufloni pritekli, se približali otrokom in jim jedli iz rok. V spomin na naravoslovni dan so si otroci v trgovinici lahko kupili spominek, na vroč dan pa so se posladkali tudi s sladoledom. Ujete utrinke nepozabnega dne delimo z vami ob naslednjih fotografijah.