V petek, na svetovni dan zemlje, 22. aprila 2022, smo se šolarji udeležili otvoritve nove pridobitve za kraj Šentvid pri Grobelnem – čebelnjaka.

Učenci so že pred tem risali na temo čebel, čebelnjaka, čebeljih izdelkov… Čebelarji so nato vse izdelke vrtčevskih in šolskih otrok zvezali v knjigo, ki bo na ogled pri čebelnjaku. Prav tako so šolarji poslikali panjske končnice, ki krasijo čebelnjak.

Kot so čebelarji obljubili, se obeta v naslednjem šolskem letu čebelarski krožek, ki bo potekal na šoli.

Na koncu velja zapisati še opozorilo, da ko bodo čebelice v svojih panjih, je potrebno biti previden v okolici čebelnjaka.