V četrtek, 10. 6. 2021, smo četrtošolci iz Šentvida izvedli naravoslovni dan: Orientacija. Najprej smo izdelali kompase in preizkusili pravilnost njihovega  delovanja s »pravimi kompasi«. Ponosno smo ugotovili, da so kazali pravilno. Sledila je ponovitev snovi o orientaciji ob elektronski prosojnici. Rešili smo še učni list o orientaciji in križanko. V nadaljevanju je delo potekalo zunaj. Odšli smo na učni sprehod. Po skupinah smo opazovali  »znamenja« v naravi, ki bi nam pomagala pri orientaciji (mah na severni strani dreves, krošnje dreves so na južni strani gostejše…). Izvedli smo tudi frotaž (drgnjenko) na drevesnih deblih. Na sprehodu smo našli  gozdne jagode in ugotovili, da že rastejo gobe. Ko smo se vrnili v razred, smo izvedli vajo orientacije po prostorih šole (hodnik, garderoba, naša učilnica), seveda ob upoštevanju vseh varnostnih ukrepov. Bilo je čudovito. Učiteljici smo predlagali, da bi imeli tak pouk vsaki dan.