HIGIENSKI UKREPI V ŠOLSKI KNJIŽNICI

Za šolske knjižnice veljajo enaka navodila kot za splošne knjižnice. Objavljena so na spletni strani NIJZ (priporočila za knjižnice z dne 15. 11. 2020)

Priporočila za učence, učitelje in druge obiskovalce šolske knjižnice:

• Pri vhodu v knjižnico in ob izhodu si razkužijo roke.
  • Vzdržujejo medosebno razdaljo najmanj 2 metra.
  • Obvezno nosijo zaščitno masko.
  • Upoštevajo higieno kihanja in kašljanja.
  • V knjižnici poteka samo izposoja.
  • Učenci se ne zadržujejo v knjižnici, čitalnica je zanje zaprta.
  • Računalniki niso v uporabi.
  • Čim manj se dotikajo različnih površin, predmetov, knjig, predvsem tistih, ki si jih ne nameravajo izposoditi.
  • Knjig na policah ne iščejo sami. Izbirajo med knjigami, pripravljenimi na mizi.
  • Izogibajo se listanju knjig. V kolikor je to neobhodno potrebno, si pred tem razkužijo roke.
  • Knjigo, ki jo prelistajo, odložijo v škatlo za »pregledano gradivo«.

Učenci od 1. do 5. razreda

Izposoja poteka samo med poukom po vnaprej določenem časovnem razporedu, s katerim jih seznanijo razredniki.

V knjižnico prihajajo v naslednjih dnevih:

• ponedeljek: 1. razred
  • torek: 2. razred
  • sreda: 3. razred
  • četrtek: 4. razred
  • petek: 5. razred

Učenci od 6. do 9. razreda

Razpoložljivost gradiva doma predhodno preverijo v COBISS+ (iskalnik na šolski spletni strani) in ga naročijo na e-naslov: knjiznica@os-smarje.si ali rezervirajo. Naslednji dan jim knjižničarka naročeno gradivo prinese v razred. Enkrat tedensko pa si lahko na določen termin izposodijo in vrnejo gradivo. V tem primeru predhodno naročanje ni potrebno.

Razpored izposoje za učence od 1. do 9. razreda