Petkovo jutro je bilo ovito v meglo. Napovedan je bil lep sončen dan. Šolarji POŠ Zibika smo se v spremstvu učiteljic odpravili raziskovat šolsko okolico. Pot nas je vodila po glavni cesti proti Zibiški vasi, od tam pa proti Pustikam. Razigrani smo opazovali pokrajino ter pripovedovali sošolcem in učiteljicam kako so preživeli počitniške dni. Med potjo smo iskali svoje domove in jih z veseljem pokazali drugim. Kmalu smo prispeli v Pustike, kjer nas je prijazno sprejela naša bivša učiteljica Helena. Vsakemu izmed šolarjev je pripravila majhno, sladko presenečenje.  Po malici in igri smo se odpravili nazaj proti šoli, kjer smo na šolskem igrišču “zmotili” naše petošolce pri spretnostni vožnji.