Minuli teden so otroke šole in vrtca na Svetem  Štefanu  obiskali štefanski gasilci. Pokazali so nam svoja vozila, ki morajo biti opremljena z različnimi stroji in orodji, saj ljudje potrebujejo pomoč v različnih okoliščinah.

Gotovo pa brez vode pri gasilcih ne gre. Tudi otroci šole in vrtca so lahko  poskusili kako se »poliva » z vodo in kaj počnejo mladi gasilci, ko so na gasilskih vajah in se pripravljajo na gasilsko tekmovanje.

Takoj po začetnem pozdravu, ki tisto jutro ni bil »NA POMOČ«, ampak  dobro jutro, so nas gasilci vprašali, če vemo, kako bi se umikali iz šole, če bi v kuhinji ali jedilnici gorelo.  Ker je naša šola pritlična, bi se lahko iz šole rešili tudi skozi okno  in potem v umirjenosti odšli na igrišče  pred šolo. Tam je  tudi zbirno mesto v primeru evakuacije.

Kaj so nam pokazali gasilci, si poglejte na fotografijah.