Učenci POŠ Zibika so se v toplem junijskem dopoldnevu odpravili raziskovat šolsko okolico. Pot nas je vodila mimo Pustik na vrh Škofije. Med potjo smo si ogledovali posebnosti našega kraja. Na Škofiji smo naredili daljši odmor in v Tacerjevi gorci pojedli zasluženo malico. Gospod Ivan Tacer nas je prijazno sprejel ter nam povedal zgodovino nastanka njihove gorce in od kod izvira ime Škofija. Po skupinah smo si ogledali njihovo klet. Na stenah in stropu kleti smo opazili tudi kapnike.

Po zasluženi malici smo pot nadaljevali. Kmalu smo zavili v Zibiko. Ustavili smo se še v Drčevi gorci, kjer smo se odžejali. Po kratkem postanku smo se vrnili v šolo. Kljub temu, da je bilo precej toplo, smo na pohodu uživali.