PRAZNIČNA USTVARJALNOST NA SLADKI GORI NE POZNA MEJA

Da je december zares čaroben mesec, smo učenci POŠ Sladka Gora občutili skozi ves mesec. Še preden nas je obiskal Miklavž, smo dodobra zavihali rokave in za Miklavžev bazar izdelali kar tri vrste izdelkov, ki so se na sejmu uspešno prodali. Nato smo se podali v svet projekta Erasmus +, kjer smo medvrstniško brali pravljice Anje Štefan (Štiri črne mravljice), bivša učenka Zala pa nam je v angleščini prebrala pravljico Magic Muri. Vneto smo ji prisluhnili, saj na dano temo pridno vadimo muzikal Maček Muri v slovenščini. Še pred prvo adventno nedeljo smo za naše domove izdelali eko venčke iz starih odpadnih materialov. Ravno tako smo v sklopu eko krožka ustvarili ledeno deželo pingvinov z Božičkoma. Seveda smo poskrbeli tudi za krašenje hodnika s slikami različnih prazničnih motivov. Na odpadni les smo lahko naslikali čisto prave Božičke. Družili smo se ob zanimivih spletnih igrah, kjer smo s prvošolci vadili glaskovanje. Ker pa se čas praznikov nezadržno bliža, smo izdelali praznične voščilnice z motivom jelenčka Rudolfa. Zelo radi ustvarjamo tudi kulinarično, zato smo za prihod dedka Mraza spekli božične piškote in si tako prislužili celodnevni kino v času OPB. Ob napetem gledanju filma Sam doma 5 so se kokice naravnost prilegle. Da pa bo uvod v praznične dni zares slikovit, se bomo v torek, 24. 12., predstavili predšolskim otrokom z muzikalom, kjer jim bomo za vstopnico ponudili kar piškote. Predstavili pa se bomo tudi z dvema plesnima koreografijama. Priznati moramo, da dnevi v PB kar prehitro minejo. Vsem želimo mirne in vesele praznične dni.

Učenci OPB Sladka Gora in učiteljica Vanja Užmah