Trije šestošolci OŠ Šmarje pri Jelšah in dve učiteljici smo se v nedeljo zjutraj, 1. decembra 2019, odpravili na pot proti Grazu, od koder smo imeli let do Istanbula in nato naprej do Izmirja. V milijonsko mesto Aydin smo prispeli v večernih urah, kjer so nas gostitelji pričakali s šopki in objemi. Prav tako smo imeli v ponedeljek zjutraj krasen sprejem v šoli, kjer so nam učenci pripravili nastop. Predstavili so nam različne pravljične junake, pesmi in njihov tradicionalni ples zeybek. Ogledali smo si njihovo šolo, prisostvovali pri pouku in načrtovali nadaljnje aktivnosti v okviru projekta Let me tell you a story. Učenci so slikali na platno, si izdelali lonček iz gline, se pogovarjali v angleškem jeziku, predstavili Šmarje pri Jelšah in Slovenijo ter se družili. Poleg obveznih dejavnosti v okviru projekta smo si ogledali veliko znamenitosti in turističnih krajev. Obiskali smo Afrodisias, staro grško mesto na Unescovem seznamu, staro mesto Tralleis, starodavno mesto Ephesos, ki je prav tako na Unescovem seznamu, kraj znan po pridelavi vina Artemidi, krščansko cerkev in Hišo Marije device, obmorsko letovišče Kušadasi, bazar, mošejo, muzej z maketami prikaza starih običajev in življenja nekoč… Ker so Turki znani po usnju in sladicah, so nas peljali v tovarno usnja in prodajalno slaščic. Spoznali smo njihovo hrano, običaj pitja čaja in kave. Njihove navade so učenci spoznali še bolj od blizu, saj so bivali pri turški družini. Slovo od družine in gostiteljev je bilo ganljivo, pristno in polno čustev. Za nami je nepozaben teden, ki je stkal nove vezi, in za sabo pustil čudovite spomine.

Dogajanje v okviru projekta in posameznih aktivnostih lahko spremljate tudi na FACEBOOK strani pod naslovom LET ME TELL YOU A STORY.

Učiteljica Martina Krašovic in koordinatorica mag. Vesna Drofenik Jerič