V okviru programa za nadarjene učence smo se s skupino marljivih šestošolcev vključili v projekt Erasmus +. Trije učenci in dve učiteljici bodo v prvem tednu v decembru odpotovali v Turčijo. V ta namen smo pripravili predstavitev Turčije v maternem in angleškem jeziku. Pogovarjali smo se tudi o njihovi tradicionalni hrani. Pripravili smo recept za pripravo baklave. Delavnico peke baklave smo izvedli v gospodinjski učilnici. Po dveh dnevih smo pripravili pogostitev, na katero smo povabili nekaj strokovnih delavcev šole in drugo skupino nadarjenih učencev. Učenci so najprej predstavili Turčijo v angleškem, nato pa še v maternem jeziku. Nato smo si privoščili slastno baklavo, po želji servirano s kepico vanilijevega sladoleda. Mnogi smo si privoščili dva ali več koščkov sladice. Druženje smo zaključili v prijetnem vzdušju.